Konta bankowe osobiste

Konto bankowe osobiste to podstawowy rachunek dedykowany dla Klienta indywidualnego (osoby fizycznej), potocznie określany jako ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Konto bankowe umożliwia nie tylko przechowywanie pieniędzy (funkcja depozytowa), ale także dokonywanie różnego rodzaju operacji finansowych min. dokonywanie przelewów, inwestowanie, płatności wydaną do konta kartą, opłacanie rachunków czy składanie dyspozycji spłaty rat kredytów. Dyspozycję otwarcia konta osobistego możemy dokonać osobiście w oddziale, telefonicznie, przez internet lub za pomocą aplikacji mobilnej. Każde konto bankowe to unikalny w skali świata numer identyfikacyjny w międzynarodowym standardzie IBAN (z ang. International Bank Account Number). W przypadku Polski jest to PLNN NNNN NNNN NNNN NNNN NNNN NNNN, gdzie PL to kod naszego kraju, natomiast N symbolizuje cyfrę.

Jak wybrać najlepsze osobiste konto bankowe?

Jeżeli planujesz założenie konta osobistego w pierwszej kolejności zastanów się jakie masz potrzeby związane z rachunkiem bankowym. Następnie zacznij od porównania ofert banków dostępnych blisko Twojego miejsca zamieszkania oraz ofert kont internetowych (charakteryzują się najniższymi opłatami).

Bezpłatne konta bankowe osobiste

Bezpłatne konta bankowe to rachunki, których prowadzenie nie wiąże się z koniecznością ponoszenia stałych opłat i prowizji. W tym przypadku nie płacimy bankowi za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, przelewy oraz wypłaty z bankomatów. Poniżej prześwietlamy bezwarunkowo bezpłatne konta bankowe oraz darmowe konta bankowe, gdzie po spełnieniu określonych warunków nie ponosimy żadnych opłat stałych.