Konta z różnych banków w jednej aplikacji – rewolucja w Moim ING

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce umożliwił swoim Klientom podgląd kont (jak również i kart) z innych banków w jednej aplikacji. Dzięki tej usłudze Klienci zyskają możliwość szybkiego i bezpiecznego zarządzania finansami bez konieczności każdorazowego logowania się do różnych bankowości internetowych. Od dzisiaj w Moim ING można zobaczyć konta i karty z dwóch innych banków (mBanku oraz Banku Millennium). W najbliższym czasie planowane jest rozszerzenie tej usługi na inne instytucje bankowe.

Konta z różnych banków w jednej aplikacji – rozwiązanie z obszaru otwartej bankowości.

Usługa „Dodaj konto z innego banku” zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS), na podstawie Dyrektywy o usługach płatniczych 2 (PSD2) jako standard dla otwartej bankowości.

Jak uruchomić usługę „Dodaj konto z innego banku” w Moim ING?

Aby dodać rachunek z innego banku do serwisu Moje ING należy zalogować się do swojej bankowości internetowej, a następnie skorzystać z przeznaczonej do tego opcji „Dodaj konto z innego banku”. W następnym kroku należy zaakceptować związane z nim zgody oraz autoryzować operację zarówno w systemie banku, którego konto chce się widzieć w systemie ING, jak w serwisie Banku ING. Poniżej prezentujemy jak wygląda w serwisie Moje ING nowo dodane eKonto z mBanku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *