Karta Twisto z limitem kredytowym

Rewelacyjna wielowalutowa karta Twisto z limitem kredytowym od października dostępna jest już w Polsce. Usługa wzbudza ogromne zainteresowanie przede wszystkim ze względu na korzystny kurs wymiany walut oraz odroczone płatności nawet do 45 dni. Przyjrzyjmy się zatem ciekawym rozwiązaniom jakie proponuje Twisto.

Czym jest Twisto?

Twisto to czeski fintech (inaczej instytucja finansowa nowej generacji), który dostarcza rozwiązania w zakresie płatności mobilnych – aplikacje mobilną wraz z przypisaną do niej kartą debetową. Twisto wystartował w Polsce w 2018 roku z projektem odroczonych płatności i do teraz jest to jeden z instrumentów płatniczych dostępnych w ofercie bramki płatniczej imoje

Karta Twisto Free

Wielowalutowa karta Twisto działa w systemie operatora Mastercard i dzięki temu z karty skorzystamy wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty tego operatora (czyli w zdecydowanej większości sklepów internetowych i stacjonarnych zarówno w Polsce jak i za granicą). Płatności walutowe odbywają się według atrakcyjnego kursu operatora Mastercard – wymiana walut obywa się także bez opłat i prowizji. Twisto nie pobiera żadnych opłat za wydanie oraz za użytkowanie karty. Na każdej karcie jest linia debetowa (w praktyce możemy wnioskować o kwotę od 300 do 10 000 zł), która działa bardzo podobnie jak karta kredytowa. Limit przyznawany jest na podstawie oświadczenia klienta oraz weryfikacji jego zdolności kredytowej (sprawdzana jest jedynie baza w BIG). Jeżeli skorzystamy z limitu karty to zadłużenie wobec Twisto można spłacić do 45 dni (mamy 15 dni na spłatę po zakończeniu poprzedniego miesiąca) bez dodatkowych opłat. W razie potrzeby można odroczyć termin płatności o kolejny miesiąc, jednak wtedy musimy się liczyć z dodatkowym kosztem: 4,5 zł za każde przesunięte 100 zł (można odroczyć tylko część zadłużenia). Warto także pamiętać, że Twisto to jedynie karta do opłacania zakupów więc nie możemy jej użyć do wypłaty gotówki z bankomatu. W aplikacji Twisto nie znajdziemy także żadnej opcji umożliwiającej przelew środków na inne konta bankowe.

OTWÓRZ KONTO Z KARTĄ TWISTO

Jak założyć Twisto?

Aby złożyć wniosek konto oraz darmową wielowalutową kartę Twisto należy wypełnić wniosek na stronie Twisto. W następnych krokach zakładamy konto za pośrednictwem naszego konta e-mail oraz wybranego przez siebie hasła. W następnym kroku wymagane jest wyrażenie kilku zgód – obowiązkowo pierwszych czterech. 

Kolejne kroki dotyczą naszych uzupełnienia naszych danych osobistych Należy podać następujące dane: imię i nazwisko, kraj pochodzenia, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu oraz informacje na temat naszej sytuacji dochodowej (wykształcenie, stan cywilny, posiadanie dzieci, główne źródło dochodu, wysokość dochodów, miesięczne koszty stałe, wysokość spłacanych kredytów). Twisto nie wymaga potwierdzenia zadeklarowanych dochodów poprzez wysyłkę zaświadczeń lub wyciągów z konta. W trakcie składania wniosku Twisto nie sprawdza naszej historii kredytowej w BIK (zatem jeżeli limit zostanie uruchomiony, to fakt ten nie obciąży naszej zdolności kredytowej!) Twisto weryfikuje jedynie nasze dane w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej S.A. (tzw. BIG). 

W kolejnym kroku określamy limit odnawialny karty jaki nas interesuje (limit dostępny w Twisto wynosi od 300 zł do 10.000 zł) oraz wybieramy rodzaj (kolor żółty lub czarny) karty którą chcemy otrzymać. Ostateczna decyzja co do kwoty przyznanego limitu należy do Twisto (kwota może być równa lub niższa tej wnioskowanej przez nas) i zależy od ostatecznej weryfikacji naszej zdolności kredytowej. W następnym etapie konieczne jest potwierdzenie naszej tożsamości poprzez przelew kwoty 1 zł (kwota ta jest oczywiście zwracana) z konta, którego jesteśmy posiadaczem. Całkowity proces weryfikacji może trwać od kilku godzin do nawet kilkunastu dni (głównie ze względu na duże zainteresowanie Klientów tym produktem).

Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku otrzymamy wiadomość mailową z informacją o przyznanym limicie na karcie. W terminie kolejnych kilku dni otrzymamy zamówioną kartę debetową, która zostanie wysłana nasz adres korespondencyjny podany we wniosku. 

Aktywacja karty Twisto

Aby rozpocząć aktywne korzystanie z karty musimy ją jeszcze aktywować. Zrobimy to za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej dostępnej zarówno na Androida jak iOS-a. Używając opcji aktywuj wprowadzamy cztery ostatnie cyfry numeru wydrukowanego na odwrocie swojej karty. Następnie nadajemy swój czterocyfrowy PIN, dzięki czemu karta będzie gotowa do użycia w sklepach stacjonarnych i internetowych. Po dokonaniu pierwszej płatności w sklepie stacjonarnym (wkładając kartę do terminala) zostaną aktywowane płatności bezdotykowe.

Program poleceń Twisto.

Twisto dla Nowych Klientów przygotowało atrakcyjną promocję w której możemy zgarnąć 50 zł premii. Aby uzyskać premie należy zawrzeć umowę i wyrobić kartę z limitem kredytowym.  Dodatkowo w ramach programu poleceń Twisto możemy zgarnąć kolejne 50 zł skutecznie polecając usługę swoim znajomym i to bez żadnych limitów!

OTWÓRZ KONTO Z KARTĄ TWISTO

Jak otrzymać 50 PLN od Twisto – Instrukcja krok po kroku

1. Zarejestruj się na stronie Twisto i użyj kodu RAFALS25 (podanie kodu jest konieczne aby otrzymać premię).
2. W formularzu rejestracyjnym podajemy adres e-mail oraz hasło.
3. W polu „Posiadam kod promocyjny” musimy zdefiniować kod polecenia: RAFALS25 i przechodzimy do następnego kroku akceptując przy tym wymagane zgody.
4. Następnie uzupełniamy nasze danych osobiste: imię i nazwisko, kraj pochodzenia, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu oraz informacje na temat naszej sytuacji dochodowej.
5. Kolejny krok to konieczność zdefiniowania limitu jaki nas interesuje oraz możliwość zamówienia karty.
6. Dla potwierdzenia tożsamości musimy wykonać przelew weryfikacyjny o wartości 1 PLN na konto w Twisto. Kwota ta zostanie nam natychmiast zwrócona.
7. Po poprawnej weryfikacji (trwa od kilku godzin do kilku dni) otrzymamy wiadomość o przyznanym limicie. W ciągu kolejnych kilku dni otrzymamy zamówioną kartę.

Co wyróżnia Twisto?

  • bezpieczeństwo transakcji gwarantowane przez operatora Mastercard (min. brak nadrukowanego kodu CVC na karcie);
  • brak opłaty za przewalutowanie; 
  • korzystne kursy wymiany walut;
  • bez opłat za kartę Twisto Free;
  • darmowy limit kredytowy do 45 dni – mamy 15 dni na spłatę po zakończeniu miesiąca;
  • kwota limitu kredytowego od 300 do nawet 10 000 zł;
  • skuteczna kontrola wydatków – dzięki aplikacji Twisto (dostępnej zarówno na systemy Androido oraz iOS);

Twisto w przyszłości

Czeski fintech planuje już kolejne nowości w swojej aplikacji. Jeszcze w tym roku w Twisto pojawią się dodatkowe funkcje, takie jak program Cashback – czyli zwrot części wydatków poniesionych w wybranych sklepach oraz funkcja Twisto Split – łatwy podział rachunku między znajomych (nawet tych, którzy nie korzystają z Twisto). Na początku 2020 roku planowane jest również wdrożenie funkcjonalności aby użytkownicy będą mogli rozłożyć większe zakupy na raty z poziomu aplikacji.

➡ Złóż wniosek o darmową kartę Twisto ⬅