Wspólne konta bankowe

Wspólne konta bankowe przeznaczone są dla osób, które chcą zarządzać swoimi środkami w ramach jednego portfela. Wspólny rachunek bankowy  to rozwiązanie dedykowane zarówno dla małżeństw jak i związków partnerskich, które nie żyją w związku formalnym lub nie są spokrewnione. Każdy współwłaściciel rachunku wspólnego posiada takie same uprawnienia, może dowolnie dysponować kontem oraz zgromadzonymi na nim środkami pieniężnymi. Do wspólnego rachunku każdy współposiadacz otrzymuje oddzielne karty debetowe, dzięki czemu każda z osób posiada swobodny dostęp do pieniędzy, będzie mógł niezależnie wyjmować gotówkę z bankomatu, a także płacić kartą w sklepach. Podobnie jest z dostępem do rachunku przez internet – każdy ze współposiadaczy kont może niezależnie logować się do serwisu bankowości internetowej.

Wspólne konta bankowe

Poniżej przedstawiamy zestawienie wspólnych kont bankowych.

Konto wspólne – Inteligo

Inteligo – bank internetowy PKO BP posiada w swojej ofercie konto wspólne przeznaczone jest dla osób, które chcą zarządzać pieniędzmi w ramach jednego portfela. Współwłaścicielem konta nie musi być osoba spokrewniona, ważne aby każda z osób miała ukończony 13 rok życia, posiadała stałe miejsce zamieszkania na terenie RP i legitymowała się ważnym dokumentem tożsamości. Każdy współwłaściciel konta otrzymuje własny identyfikator  i hasła dostępowe oraz wybiera własną metodę autoryzacji przelewów.

  • 0 zł za prowadzenie rachunku płatniczego;
  • 0 zł/4 zł za obsługę karty debetowej – brak opłaty przy miesięcznych, rozliczonych transakcjach bezgotówkowych wykonanych kartą od 100 zł.;
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK);

Jak założyć konto wspólne Inteligo? 

Konto dla dwojga w Inteligo można otworzyć wygodnie przez internet, wybierając w formularzu (rozwijane menu) opcję: Wspólne dla dwóch osób prywatnych lub Wspólne dla trzech osób prywatnych.

 


Wspólne konto dla dwojga – PKO BP

Wspólne konto w PKO BP otwierane są dla 2 osób o pełnej zdolności do czynności prawnych. Osoby zainteresowane otwarciem konta wspólnego nie muszą być ze sobą spokrewnione.

  • 0 zł/8 zł za prowadzenie rachunku płatniczego – 0 zł jeżeli do konta zostanie wydana karta płatnicza;
  • 0 zł/8 zł za obsługę karty debetowej – 0 zł jeżeli miesięcznie zapłacisz poprzez BLIK lub kartą do konta min. 300 zł;
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego;
  • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej; 

Jak założyć konto dla dwojga w PKO BP? 

Rachunek można założyć przez wygodnie przez internet. 

OTWÓRZ KONTO ZA ZERO